دسته‌ها
خرید

خرید بازی اکشن تشكيل 26 ستاد پيشگيري از تخلفات انتخاباتي در فارس

سرویس انتخابات – معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس از تشکيل 26 ستاد پيشگيري و مقابله با تخلفات انتخاباتي در اين استان خبر داد.
به گزارش ايسنا،‌ احمد رحمانيان در نشست خبري به مناسبت نزديک شدن به زمان انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، گفت: ستاد پيشگيري و مقابله با جرايم انتخاباتي در سطح استان و شهرستانهاي فارس تشکيل شده که در استان با رياست رئيس کل دادگستري و در شهرستانها با رياست رئيس دادگستري شهرستان فعاليت مي کنند.
وي با عنوان اين مطلب که اين ستاد به هيچ عنوان قصد مداخله در امور اجرايي و نظارتي انتخابات را ندارد، تصريح کرد: قانون وظايف هرکدام از دستگاه ها را مشخص کرده است و در اين بين تشکيل اين ستاد با بخشنامه رياست قوه قضاييه به استان هاي سراسر کشور ابلاغ شده است.
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس با اشاره به برخي از وظايف اين ستاد در استان فارس، گفت: وظيفه اصلي اين ستاد استفاده کامل از ظرفيت‌هاي دستگاه هاي عضو اين ستاد براي پيشگيري از تخلفات و جرايم انتخاباتي است.
رحمانيان تصريح کرد: مهمترين فعاليت اين ستاد آگاه سازي عمومي و اختصاصي مردم، نامزدهاي انتخاباتي و مسئولان دولتي است که در خصوص تخلفات و جرايم انتخاباتي با هدف کاهش جرايم و مشارکت حداکثري مردم استان در نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي فعاليت كنند.
وي با اشاره به اينکه مسئولان برگزار کننده انتخابات بايد قانونمند و قانونمدار بودن را مد نظر قرار دهند، افزود: اولين نکته‌اي که مسئولان برگزار کننده انتخابات بايد مدنظر قرار دهند اجراي کامل قانون و اجتناب از هرگونه برخورد سليقه‌اي با نامزدهاي انتخاباتي و فراهم سازي محيطي آرام براي انجام يک رقابت سالم است.
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس ادامه داد: صيانت از آراي مردم و حساسيت درخصوص هرگونه تقلب و دستکاري از جمله مهمترين وظايف مسئولان برگزار کننده انتخابات در استان و شهرستان است.
رحمانيان درخصوص نوع فعاليت‌هاي نامزدهاي انتخابات نيز گفت: داوطلبان انتخابات نبايد به گونه‌اي سخنراني کنند که دستاوردهاي نظام از بين برود و از طرفي بايد از قوانين انتخابات اطلاع داشته و همچنين بر نحوه رفتارهاي طرفداران و ستاد خود نيز نظارت داشته باشند.
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس با اشاره به زمان رسمي تبليغات نامزد هاي انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: زمان تبليغات از چهارم اسفند تا 10 اسفند ماه در نظر گرفته شده که قبل از اين تاريخ هرگونه فعاليت تبليغاتي تخلف از قوانين محسوب مي شود.
وي تصريح کرد: مردم نيز در حوزه پيشگيري نقش مهمي را ايفا مي کنند که در اين ميان مي توانند هرگونه فعاليت غير قانوني نامزدهاي انتخاباتي را اعلام کنند