دسته‌ها
خرید

خرید بازی اکشن صادرات 3.2 میلیارد دلاری خدمات فنی- مهندسی

به گزارش  ایرنا به نقل از شبكه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران،’سهراب سلیمی’ میزان صادرات خدمات فنی مهندسی در سال گذشته را 3.3 میلیارد دلار بیان كرد و افزود: در 10 ماه امسال میزان صادرات در این بخش از سه میلیارد و 200 میلیون دلار فراتر رفته است.
مدیركل دفتر توسعه صادرات خدمات، با بیان اینكه كشور ونزوئلا یا یك میلیارد دلار بیشترین حجم از صادرات این بخش را به خود اختصاص داده است‌، اظهار داشت‌: تاجیكستان‌، آذربایجان ، پاكستان، عمان ، سودان شمالی و جنوبی ، غنا ، كنیا و عراق از دیگر بازارهای هدف كشورمان در بخش صادرات خدمات فنی مهندسی از ابتدای سال جاری تا‌كنون به شمار می‌آیند‌.
وی با تاكید بر حمایت دستگاه‌های مختلف از توسعه صادرات خدمات فنی ـ مهندسی اظهار داشت : براساس هدفگذاری های صورت گرفته میزان صادرات خدمات فنی مهندسی تا پایان سال جاری باید به چهار میلیارد دلار افزایش یابد و با توجه به افزایش قراردادهای نهایی درماه های پایانی سال پیش بینی می شود، این میزان محقق شود.
به گفته سلیمی‌، كشورهای همسایه برای صادرات خدمات فنی و مهندسی در اولویت قرار دارند و باید تلاش شود تا صادركنندگان در این كشورها بیشتر از پیش حضور یابند.
مدیردفتر توسعه صادرات خدمات، افزود: گسترش ارائه خدمات بانكی، گمركی و مالیاتی مورد نیاز بنگاه‌ها، نظام‌مند كردن سیستم اطلاع‌رسانی مناقصات و فرصت‌های تجاری، شناسایی و رفع موانع غیرضروری، تقویت جایگاه تشكل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها، از جمله اقداماتی است كه طی سال‌های اخیر در راستای حمایت از صادركنندگان این بخش صورت گرفته است.